Sztuczny świat mediów społecznościowych, poznaj jak wygląda i działa, aby uchronić się przed depresją, kompleksami, niskim poczuciem wartości, złymi decyzjami itd…

Maria Bucardi, sztuczny świat mediów społecznościowych

Przez ostatnią dekadę powstało wiele serwisów społecznościowych, a wraz z nimi liczba tragedii, kompleksów, samobójstw, depresji, złych decyzji, negatywnej mody.

Często wydaje się, że ktoś / coś jest niewartościowe, ponieważ jest mała liczba wyświetleń, serduszek, polubień pod filmem czy zdjęciem, a coś jest świetne, ponieważ jest ich mnóstwo – okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Media społecznościowe sztuczny świat, Maria Bucardi

Czas i metody działania mediów zmieniły się, wartości społeczne tak samo. Powstał świat iluzji, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a jest bardzo przykry w skutkach.

Media społecznościowe nie są złe same w sobie, ale są aktualnie w złych rękach i to trzeba wiedzieć, by nie wpaść w ich liczne pułapki, które tutaj poznasz.

Wieloletnie obserwacje i doświadczenia osób z naszej społeczności, jeśli nie ma tutaj Twoich, napisz w komentarzu 🙂

świat na Instagram, rzeczywistość czy iluzja, Maria Bucardi
 • Im niższy poziom postu (publikacji zdjęcia i tekstu), który reklamuje konsumpcjonizm, sztuczność, głupotę, agresję, kłamstwa, wyniszczenie środowiska, itd. – tym jest bardziej promowany przez portale społecznościowe.

  To nie jest tak, że ktoś tam siedzi w portalu i sprawdza miliardy postów, ale są ustawione algorytmy, które automatycznie dopasowują post.

  Oczywiście masa osób ogląda takie rzeczy i im to odpowiada. Powstała maszyna samonapędzająca, czyli media promują negatywne rzeczy i programują odbiorów, liczba odbiorców powiększa się i tym samym zapotrzebowanie na to oraz moda.

 • Zdjęcia i teksty są w potężnej ilości sztuczne, kreowany i pokazywany jest nieprawdziwy sztuczny świat i styl życia, który nie ma miejsca, a dobrym tego przykładem jest modelka, którą nagrali pasażerowie samolotu, gdy przechodzi ze swojego miejsca w klasie ekonomicznej do business, robi sobie zdjęcie i wraca na swoje siedzenie. Zdjęcie to później ukazuje się na jej Instagram, jakby podróżowała w najdroższej klasie.

  Wiele osób myśli, że inni tak żyją, zawsze kupują najdroższe bilety i porównują to do siebie, zadają pytanie “dlaczego ja tak nie mogę, skoro wszyscy tak żyją”… Nakręca się pragnienie, by żyć w taki sposób, aby było to celem samym w sobie. A dobrze wiemy jak ważna jest misja duszy, realizowanie własnego powołania. Dla duszy nie ma wielkiego znaczenia jaką klasą się gdzieś poleci 🙂 Więc taka moda bardzo rozprasza i odwodzi od wykonywania najważniejszego celu swojego życia.


  Źródło https://www.masala.com/dubai-influencer-gets-caught-faking-business-class-seat-claps-back-with-new-photo-saying-she-paid

 • Im wyższy poziom postu, tym mniej doceniany i zauważany, bardzo często blokowany przez media na zasadzie ograniczenia zasięgu trafiania do odbiorców, co ma zniechęcający wpływ na to, aby się starać, powoduje masę kompleksów i poczucia, że jest się “nie dość dobrym”, gorszym od innych.

 • Zdjęcie nie oddaje rzeczywistości! Każdy może używać filtry, które “upiększają” twarz i ciało, zmniejszają nos, powiększają usta i oczy, wyrównują kolor cer, wydłużają rzęsy… Jak ma się czuć młoda osoba po użyciu takiego filtra i spojrzeniu w lustro? Wykreowana jest moda na bardzo specyficzny typ urody przez, który wiele kobiet wygląda tak samo! Wyjątkowość i naturalność jest jednym z głównych celów zniszczenia.

 • Czy kiedyś próbowałaś / próbowałeś schudnąć lub wyćwiczyć mięśnie i widziałaś / widziałeś wiele zdjęć “przed i po” oraz ogromna metamorfoza w 15 dni? To są kolejne sztuczne zdjęcia pozowane, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zdjęcie “przed” jest wykonane w szarym świetle, w wielkich majtkach, z rozluźnionymi mięśniami, w zgarbieniu. Zdjęcie “po” jest w ciepłym świetle, pozycji wyprostowanej, nieco opalonej skórze lub takim efekcie, atrakcyjnej bieliźnie, w przypadku kobiet w majtkach w kształcie V, makijażu, ładnej fryzurze, nad którą ktoś spędzał kilka godzin.


  Źródło https://www.boredpanda.com/before-after-posture-instagram-body-photos/

  Co działa pocieszająco, wystarczy zdrowo wyprostować się i efekt jest bardzo pozytywny, a także natychmiastowy 🙂

 • Jest program show “Fake famous” na HBO (sztucznie sławni), który pokazuje proces wybrania osób, którym zakładane są konta Instagram i tworzone sztuczne życie celebrytów. Np. Ładne zdjęcie z ogórkami na twarzy i podpisane “jestem w super salonie spa na zabiegu”, co jest kłamstwem, ale ludzie w to wierzą. Poniżej zdjęcie z muszlą toaletową, które zostało upublicznione i przedstawione jako wspaniała podróż samolotem z kolorowym drinkiem 🙂


  Źródło https://www.tintup.com/blog/fake-famous-a-review-for-marketers/fake-famous-toilet-seat-instagram/

 • Like, serduszka, wyświetlenia – można kupić i większość influencerów to robi. W ten sposób pokazują, że są znani, popularni, lubiani, a inni myślą, że coś jest z nimi nie tak i im się nie udaje.


  Źródło https://www.ustimesnow.com/buy-automatic-instagram-likes-to-boost-your-online-presence/

 • Coraz więcej młodych osób chodzi na mniejsze zabiegi i poważniejsze operacje plastyczne jak do sklepu po nową bluzkę, naraża swoje zdrowie i wygląda jak klon, wpada w depresję, żyje z poczuciem niespełnienia i niezadowolenia z siebie.

 • Serwisy społecznościowe kontrolują i manipulują ilością wyświetleń, np. YouTube i zaznacza, że ma do tego prawo, nie koryguje fałszywej informacji.

 • Tzw. influencerzy otrzymują produkty do promowania od firm, niektórzy za darmo, niektórzy otrzymują zapłatę za reklamę, która najczęściej jest kryptoreklamą. Tak tworzy się modę. Wiele młodych osób myśli, że skoro ta i tyle innych osób “to ma” lub robi, to on / ona też tak musi, by nie być gorsza / gorszy. Zdarza się, że te osób kupują jakiś przedmiot lub rzecz, ubranie, robią zdjęcie i odsyłają.

 • Niedawno doszła silna cezura postów i kont osób, które mają inne zdanie, niż to które jest powszechnie i silnie promowane. Jakiś czas temu również konta pewnych wpływowych osób, działaczy społecznych, polityków zostały zablokowane. Niezależnie od tego, czy ich lubimy, czy nie, prawo wolności słowa zostało im odebrane. Cenzura w historii zawsze zwiastowała coś jeszcze gorszego.

 • Większość osób udostępnia negatywne informacje, zdjęcia, zachowania – tym samym sprawiając, że trafiają do jeszcze większej ilości ludzi i zwiększają popularność, tego czego NIE chcemy. Jeśli wiesz, że energia podąża za uwagą, to tym bardziej wiesz jak jest to szkodliwe.

Uwaga! Jeśli korzystasz z mediów społecznościowych i czujesz smutek, bycie gorszym / gorszą, niedowartościowanie, porównujesz się i myślisz, że wszyscy są lepsi, mają ciekawsze życie, a Twoje jest nudne i beznadziejne – to znak, że musisz zadbać o siebie bardziej niż kiedykolwiek. To nie jest prawda! Nie daj się na to nabrać, ponieważ w grę wchodzi Twoje cenne życie, Twoja wyjątkowość i niepowtarzalność.

Jeśli masz bliską osobę, na której Ci zależy, córkę, syna, którzy są częścią tego sztucznego świata, ale nie wiedzą o tym i niepotrzebnie cierpią przez to – udostępnij im ten artykuł.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s