Diament to najcenniejszy kamień, który powstaje pod ekstremalną presją i ma na imię niepokonany. Ty jesteś diamentem…

blog Maria Bucardi, odkryj w sobie moc diamentu

Poznaj najcenniejszy, najczystszy i najtwardszy kamień na Ziemi – diament. Natura jest genialna i tak wiele może nas nauczyć jeśli tylko otworzymy oczy, a właściwie serca…

Nazwa diament pochodzi od starożytnego greckiego: adámas / adámantos właściwy, niezmienny, niezniszczalny, nieokiełznany i damáō, „Ja obezwładniam”, okiełznuję. W łacinie  diamentum, które oznacza NIEPOKONANY, niezniszczalny, a powodem tego jest oczywiście znana cecha tego kamienia: twardość. To najtwardszy materiał na Ziemi.

Wiek większości naturalnych diamentów ma od 1 miliarda do 3,5 miliarda lat!

Czyste diamenty bez dodatku innego związku chemicznego są przezroczyste i mają zdolność rozpraszania światła na różne odcienie – tworzą optyczny pryzmat, błyszcząc na wszystkie kolory jak tęcza. 

Większość z nich powstała na głębokości od 150 do 250 kilometrów w głębi Ziemi, a kilka pochodzi z głębokości nawet 800 kilometrów! Pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury płyny zawierające węgiel rozpuszczały różne minerały i zastępowały je diamentami. Znacznie później (dziesiątki do setek milionów lat temu) zostały wyniesione na powierzchnię w wyniku erupcji wulkanicznych i osadzone w skałach magmowych. Tak, więc…

Diament powstaje pod ekstremalną presją i temperaturą. 

Jeśli czujesz nacisk nie do zniesienia, jeśli czujesz jakby zalewała Cię fala gorąca i zdenerwowania – to przypomnij sobie, że tak powstaje diament i kolejny jego szlif, dzięki któremu błyszczy jeszcze mocniej. Nie ma siły, która by go pokonała, a jedynie oszlifowała na jeszcze cenniejszy. Diament to energia zwycięzcy. 

Jeśli czujesz wielką samotność, również pomyśl o diamentach. Dlaczego są tak cenne? Ponieważ jest ich tak mało na Ziemi! Rzadko można je zobaczyć gdzieś na widoku i trzeba wiedzieć gdzie szukać. 

“Twardość diamentu zależy od jego czystości, doskonałości krystalicznej i orientacji: twardość jest wyższa dla nieskazitelnych, czystych kryształów zorientowanych w kierunku <111> (wzdłuż najdłuższej przekątnej sześciennej sieci diamentowej). Dlatego, podczas gdy możliwe jest zarysowanie niektórych diamentów innymi materiałami, takimi jak azotek boru, najtwardsze diamenty mogą zostać zarysowane tylko przez inne diamenty i agregaty nanokrystalicznego diamentu.”

Jak w przypadku każdego materiału, makroskopowa geometria diamentu przyczynia się do jego odporności na pękanie. Temat powiązany z boską geometrią.

Teraz kolejna ciekawostka na temat diamentu. Jest on formą czystego węgla ułożoną w kryształ. Inna stabilna forma węgla to grafit. Wydawałoby się, że tak podobne, a jednak kompletnie inne, grafit jest szary, miękki i powszechnie występujący.

Hmm warte zastanowienia, “ten sam” materiał, a jeden z nich jest przeciętny,  drugi niesamowity…

Na Ziemi diamenty są bardzo rzadkie, ale w kosmosie częściej występujące. Pojawiają się w meteorytach jako nanodiamenty i naukowcy mówią, że musiały powstać poza układem słonecznym, gdzieś daleko w gwiazdach i możliwe, że były pierwszymi minerałami 🙂 Co więcej możemy przeczytać, iż pewne badania przewidują, że duże ilości diamentów kondensują się z metanu do “diamentowego deszczu” na planetach lodowych olbrzymach – Uran i Neptun, a niektóre planety za układem słonecznym mogą składać się prawie w całości z diamentu.

Ciekawe jest również to, że ludzkie ciało ma podstawę z węgla – pierwiastek Carbon, który posiada 6 protonów, 6 neutronów i 6 elektronów 🙂 Występuje w każdej komóreczce ciała, dna. Określany jako najważniejszy element strukturalny i powód, dla którego jesteśmy znani jako formy życia oparte na węglu. Około 12 procent atomów w organizmie to węgiel. Jeden z podstawowych elementów materii.

Opierając się tylko na faktach, inne kamienie szlachetne jak tanzanit, aleksandryt, szmaragd mogą być jeszcze rzadsze i droższe, ale jednak to czysty diament jest najtwardszy i rozsławiony na cały świat.

Jeśli nie masz naturalnego diamentu nic się nie przejmuj, Ty nim jesteś! Jeśli pracujesz nad swoją czystością, myślisz jak najczęściej o swojej mocy, to błyszczysz bardziej niż diament. 

Czyste ŚWIATŁO wewnętrzne chroni! Światło prawdziwe, światło życia, nie sztuczne jak błysk fleszy i brokat 🙂 

Może pamiętasz, na 69 Medytacji Dla Ziemi otrzymaliśmy przesłanie, by dbać o swoje światło, ponieważ gdy przechodzimy metamorfozę z poczwarki do motyla i wychodzimy z kokonu, to ciemne energie atakują. Dlatego jest to tak ważne, aby unikać negatywnych wiadomości, mediów, ludzi, miejsc i TWORZYĆ SWOJĄ WARSTWĘ OCHRONNĄ. Czystość wewnętrzna ciała i ducha, otoczenia decyduje o sile Twojej tarczy ochronnej. Negatywne energie “poparzają się” od Twojego światła i uciekają.

Niech obce wpływy odbijają się od Ciebie, a Twoja czystość pozostanie zachowana. Ty wszystko widzisz, ale to się odbija i nie ma dostępu.

Nie daj się wciągnąć w labirynt mroku, to jest Czas Sprawiedliwości i lepiej zaufać Sile Światła w prowadzenie.

Wróć do wykładu “46 Czas z Marią Bucardi” o Twojej diamentowej duszy, która jest wyjątkowej, niepowtarzalna oraz kody krwi, które mogą być jak obciążenie, które trzeba oczyścić. Link: https://bucardimaria.com/2019/01/30/czas-z-maria-bucardi-nr-46/

Możesz również zajrzeć do wykładu z medytacją 46 Ceremonii z Marią Bucardi, gdzie przejdziesz przez proces oczyszczenia Twojej duszy, która jest jak najcenniejszy diament, który wpadł w Ziemskie błoto. Aktywujesz w pełni siłę i moc swojej diamentowej duszy i zdasz sprawę z tego kim jesteś. Link: https://bucardimaria.com/2019/01/31/ceremonia-z-maria-bucardi-nr-46/ 

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s