Papier oznacza wyrok dla drzewa! Rozwój osobisty każdej osoby to podstawa zdrowej Ziemi.

onoSemina.org sadzimy drzewa, Maria Bucardi, organizacja, drzewa, lasy, ochrona

Kupujesz książkę / drukujesz – posadź drzewo

Jesteś firmą – zostań naszym partnerem i pochwal się swoim etycznym podejściem.

Możesz tak jak wiele nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska firm zachęcać swoich klientów “za każde zamówienie przekazujemy % na sadzenie drzew “ i podać link do nas.

https://www.paypal.me/posadzdrzewo

Tworzymy, utrzymujemy i chronimy lasy z jego naturalną, pierwotną, różnorodną florą i fauną. 

Zdrowa ziemia z nienaruszoną naturą jest naszym najcenniejszym zasobem. NASZE lasy są jednym z najważniejszych filarów ekosystemu całej naszej Ziemi. Dostarczają tlen, zapewniają dostateczne zaopatrzenie w świeżą wodę i oferują przestrzeń dla różnorodnej fauny i flory. 

Z powodu naszych wpływów cywilizacyjnych na całym świecie zagrożone są coraz większe obszary lasów. Z roku na rok same wylesianie i pożary lasów niszczą cenne obszary natury. Ludzie wykorzystują drewno jako budulec i materiał opałowy, a więc lasy muszą ustąpić miejsca i są wykorzystywane w rolnictwie lub górnictwie. Drewno jest również potrzebne do produkcji papieru na dużą skalę, a w tym celu powstają lasy plantacyjne, które są następnie regularnie wycinane.

Stowarzyszenie onoSemina.org wnosi wkład poprzez działania Public Relations w celu podniesienia świadomości na temat problemu wykorzystania papieru, zwłaszcza w przypadku produktów drukowanych, takich jak książki, gazety i czasopisma, a także wszelkich czynności związanych z papierem. 

Celem jest uświadomienie, że każdy kawałek papieru zawiera kawałek naszej cennej natury. Głównym celem stowarzyszenia onoSemina.org jest wspólne sadzenie drzew poprzez darowizny i pozyskiwanie członków.

Każda książka i wszelkie materiały drukowane na papierze składają się z kawałka drzewa, które musi rosnąć przez bardzo długi czas, aby zostało przekształcone w papier i oczywiście musi być w tym celu ścięte – zniszczone

Nową ideą jest sadzenie drzewa za każdy drukowany materiał / ryzę papieru, aby każda książka stała się ponownie drzewem, a drzewa stawały się silnymi lasami przynoszącymi życie i benefity dla nas wszystkich na Ziemi.

Stowarzyszenie onoSemina.org absolutnie NIE wspiera lasów przemysłowych jak plantacje leśne kończące się wycinką i spustoszeniem obszaru.

Stowarzyszenie onoSemina.org wyłącznie rozwija, utrzymuje i wspiera projekty mające na celu stworzenie nienaruszonej, endemicznej i chronionej biosfery w odpowiednich regionach naszej ziemi. Wspieramy projekty na całym świecie. Zwłaszcza na obszarach lądowych, na których np. Przez wpływy cywilizacyjne (górnictwo i intensywne rolnictwo) lub klęski żywiołowe, takie jak pożary lasów, zniszczyły przyrodę. Naszym celem jest obsadzenie tych obszarów endemiczną różnorodnością biologiczną, aby zdrowa flora ze zróżnicowaną fauną mogła się ponownie rozwinąć, a następnie ochrona tego obszaru w dłuższej perspektywie – to jest nasz cel. Należy chronić i odzyskiwać regionalną naturalną florę i faunę na całej naszej ziemi. Jeśli flora jest coraz bardziej niszczona – czy to przez intensywną ekspansję naszej cywilizacji, intensywne rolnictwo, wylesianie, pożary lasów itp. – coraz więcej siedlisk jest traconych dla fauny, która wciąż istnieje na naszej Ziemi. 

Każdy ma świadomość, że wszyscy żyjemy na dużym organizmie i jesteśmy ze sobą połączeni. Tylko wtedy, gdy ochronimy Ziemię – nasz wspaniały, idealny świat, będziemy również chronieni. Mamy tylko tę JEDNĄ ziemię…

Hasła: PRZYWRÓCENIE NATURY I LASÓW – OCHRONA OBSZARÓW, FLORY I FAUNY – RÓWNOWAGA – RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA

TO JEST GŁOS W IMIENIU DRZEW, KTÓRE SĄ ŻYWYMI ISTOTATMI I TYLE NAM DAJĄ.

Każdego dnia podejmujemy decyzję używając papier, czy chcemy widzieć smutną pustkę i wyniszczenie, czy tworzyć świat zielony i pełen życia. Nie zawsze jest to możliwe zrezygnować z papieru (jeszcze nie!), dlatego tak ważna jest ŚWIADOMOŚĆ i ograniczenie zużycia papieru oraz przywrócenie harmonii w naturze.

Dla wielu to brzmi drastycznie, ale czas przyjrzeć się temu problemowi, ponieważ, papier jest wyrokiem dla drzewa. 

Gdy lasy są niszczone, wielu z nas czuje się bezsilnych i pogrąża w smutku… Teraz możemy to zmienić, mamy sprawy w swoich rękach i wybór wesprzeć rozpacz lub wesprzeć naturę w sposób jaki możemy najlepiej. 

www.onosemina.org

Posadź Drzewo z naszym Stowarzyszeniem Oaz Natury

onoSemina.org

Darowizny na konto w wybranej walucie

Właściciel konta: Verein onoSeminatytuł wpłaty: darowiznaIBAN BE69 9670 5218 7578SWIFT/BIC TRWIBEB1XXXadres, który należy wpisać w banku, jeśli wymagany:TransferWise Europe SA Avenue Marnix 13-17 Brussels 1000 Belgium


link: https://www.paypal.me/posadzdrzewo

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s